niedziela, 6 maja 2012

Anioły i demony, Pierwsza miłość, Śmierć w klasztorze, Książki wybrane

„Anioły i demony”  Dan Bron

Główny bohater powieści, badacz symbolizmu i wykładowca Harvardu Robert Langdon, zostaje pilnie wezwany do szwajcarskiego ośrodka badań, by dokonać analizy tajemniczego symbolu, wypalonego na ciele zamordowanego naukowca fizyka. 

Ku swemu zdumieniu odkrywa, iż symbolem tym posługiwało się tajemne bractwo iluminatów, uważane już za należące do historii. Bractwo to było niegdyś najpotężniejszą podziemną organizacją na świecie. Tymczasem pojawia się znów na ziemi, by przeprowadzić ostatnią fazę swej legendarnej wendetty wobec najbardziej znienawidzonego przez siebie wroga - Kościoła katolickiego. 

Najgorsze obawy Langdona potwierdzają się - posłaniec bractwa przekazuje wiadomość, że w samym centrum Watykanu znajduje się bomba o niespotykanej dotąd sile rażenia. Czas jej wybuchu został zaplanowany na chwile świętego konklawe. 

Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem, po tajemniczych kryptach, niebezpiecznych katakumbach, wyludnionych katedrach, tropem dawnych symbolów, prowadzących do tajnej siedziby iluminatów. 

Powieść trzyma w napięciu już od pierwszej strony thriller, prowadzący nas też przez kontrowersyjne zagadnienia, od oświecających epifanii po mroczne prawdy, w miarę jak walka pomiędzy nauką a religią przeradza się w prawdziwą wojnę.

Stan książki oceniam na dostateczny: ma zagięte rogi i kilka plam, dlatego sprzedaję ją tak tanio a najchętniej wymienię.

Cena: 13zł (z przesyłką)

  
„Pierwsza miłość” Marta Fox

"Pierwsza miłość" Marty Fox spodoba się zarówno młodym czytelnikom jak i ich rodzicom. Książka nie unika drażliwych tematów, ale też nie wabi młodego czytelnika łatwymi rozwiązaniami. "Pierwsza miłość" to książka wartościowa i głęboka, a jednocześnie ciepła i przyjemna, dlatego warto po nią sięgnąć.

Stan książki oceniam na zniszczony, więc wystawiam ją za przysłowiową „złotówkę” , a najchętniej wymienię.

Cena: 8zł (z przesyłką)

„Śmierć w klasztorze” Adrianna Ewa Stawska

Mordercy nie biorą urlopów. Policjanci tak. A przynajmniej tak im się wydaje. Podinspektor Ewa Lewicka planowała odpocząć w przekształconym na elegancki hotel klasztorze w Wigrach. Żadnych zwłok, oględzin miejsc zbrodni i przesłuchań. Nic z tego. Podczas spaceru natknęła się na ciało przystojnego dyrektora hotelu. 
Samobójstwo? Morderstwo? Czy ma z tym coś wspólnego przestępca ukrywający się w klasztorze, by dawnym zwyczajem skorzystać z prawa azylu? 
Wąski krąg podejrzanych, skomplikowane motywy zbrodni i presja czasu - przed Lewicką stoi równie ciężkie zadanie, co przed Herkulesem Poirot. 


Cena: 23zł ( z przesyłką) Książki wybrane reader's digest


Ksiązka zawiera 4 opowiadania 2 kryminalne i 2

obyczajowe.

Anne Taylor - Kiedy byliśmy dorośli,

Ken Follet - Zabójcza pamięć,

Lee Child - Po omacku

Cynthia Thayler - Promien światła. 


Cena: 33zł (z przesyłką)


Chętnie się zamienię :)
Jeżeli ktoś chętny proszę o komentarz i maila z informacją kajojcia82@o2.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz